Panenka Barbie

Domeček pro Barbie

Objevila jsem svoje staré líčení z tercie (8.tř.) na téma „Moje oblíbená hračka“:

Milý domečku pro panenky Barbie!

Ještě před tím než jsem tě dostala jako dárek, který mi s láskou vyrobili moji rodiče, viděla jsem tě v jedné knížce a velmi obdivovala. A proto si jen představ, jak jsem byla nadšená, když jsem tě jednou doopravdy objevila pod stromečkem.

domeček pro Barbie jako vánoční dárek

Jak by sis to ale mohl představit? Vždyť jsi celý dřevěný. Však možná právě proto poskytuješ tak útulný domov panence Barbie a její rodině. Tvůj krémový kabátek skvěle ladí se zelenkavým kloboukem.

Do tvého nitra mohu nahlédnout okny s růžovými očními stíny. Když chtějí panenky na čerstvý vzduch, aniž by musely vyjít úplně z domu, mohou si posedět na balkoně olemovaném růžovým zábradlím, které je chrání před pádem.

Pokud se kamarádky Barbie rozhodnou zajít na návštěvu do tvého království, uvítají je pohádkově zelená dvířka. Tvůj vnitřní plášť je jako sníh posypaný růžovými lentilkami. Pro panenky máš k dispozici dvě luxusně vybavená podlaží. V přízemí nabízíš místo k pohovění si na gauči nebo uvaření něčeho k snědku. A v prvním patře na ně čekáš s měkkou postýlkou, vanou nebo počítačem. Pro příjemný pocit jejich nožiček jim dopřáváš také malé koberečky.

Domečku, jsem moc ráda, že jsi mým panenkám tak dobře sloužil a doufám, že i když já už si s tebou tak moc hrát nebudu, uděláš stejnou nebo i větší radost mé malé sestřičce.

 

na internetu jsem našla fotku obdivovaného domečku
(DeLuxe Dream House 1998)
Pozn.: Po několika letech se domeček dočkal i rekonstrukce