kniha Žít s radostí od Marie Kondo
Knihy,  Tipy, doporučení

KonMari – Žít s radostí

Kniha Žít s radostí od Marie Kondo navazuje na úspěšnou knihu Zázračný úklid. Hlavní myšlenka zůstává stejná – z věcí, které máme, si vybíráme ty, které nám přináší radost (ostatní pošleme dál, zrecyklujeme nebo vyhodíme).

obrázek z knihy Žít s radostí od KonMari

Kniha Žít s radostí se již tolik nezabývá příběhem KonMari, celkově je praktičtější, zároveň ale nezapomíná zdůraznit potřebu vytvořit si vizi životního stylu. Nabízí tipy pro úklid dalších místností (např. kuchyně nebo dětský pokoj). Dále obsahuje nápady a roztomilé obrázky s návody, jak skládat oblečení, mít oblíbené předměty na očích nebo jak využít nepraktické ale milé kousky.

Jako poslední bych zmínila, že kniha rozšiřuje pojetí radosti – pokud si nejsme jisti svými pocity, můžeme se řídit i podle toho, jaký nám daná věc přináší užitek (např. pokud se nijak extra nerozplýváme nad šroubovákem).

Knihu určitě doporučuji, ať už máte Zázračný úklid, nebo ne. (Jen v případě, že vám stejně jako mně nedělal radost netematický přebal českého vydání, doporučuji si ho vyzdobit podle vlastního vkusu. : D)