kámoši z knihy Deník báječného kamaráda
Rozumět dětem

Deník báječného kamaráda

Není to tak dlouho, co jsem vám doporučovala Deník malého poseroutky, a letos od stejného autora Jeffa Kinneyho vyšel Deník báječného kamaráda. Protože jsem byla zvědavá, co je to zač, půjčila jsem si ho.

kniha Deník báječného kamaráda

Již podle obalu je vidět, že Deník báječného kamaráda „nepíše“ Greg, ale jeho kamarád Rowley. (Pokud jste četli Poseroutku, určitě jste si o něm udělali nějaký obrázek). Rowley začal psát o sobě, na radu Grega se ale pustil do sepisování Gregova životopisu. Protože nevěděl, co by psal jen o Gregovi, vypráví, co s Gregem zažil. Některé příhody vám mohou být povědomé z Deníků poseroutky, většinu ale tvoří zážitky, o kterých se Greg moc nezmiňoval.

Rowley má svůj specifický styl – kreslí postavičky bez nosů a píše bez čárek. (Pro školáky může posloužit jako cvičení doplňování čárek. : D)

Osobně jsem si za těch 13 dílů Poseroutky „oblíbila“ více Grega než Rowleyho (i když bylo jasné, že není žádný svatoušek). Knihu vnímám jako „zajímavý pohled“ na Grega z jiného úhlu a dotvoření obrázku o Rowleym. Stejně jako Poseroutka je i tento Deník zábavná oddechovka. Každopádně případný další díl bych brala raději opět od Grega než od Rowleyho. : D