Ze života

K roku blogu

Loni jsem si splnila malé přání – založit tento blog. U příležitosti výročí jsem uvažovala, o čem píšu, co jsem se naučila, co se změnilo od mých prvních „blogovacích“ pokusů… Mám radost, že se mi podařilo dostat se na několik příspěvků měsíčně. (Na rozdíl od školních let, kdy jich bylo pár za rok : D)


Témata

Hudba a filmy – Dříve jsem si hodně vyhledávala a sdílela tipy na hudbu s nezávadnými texty a slušné filmy. Dnes již tolik hudbu neposlouchám a když už, tak je to vesměs instrumentální hudba (např. Piano Guys). S filmy to mám podobně.

DIY nápady – Jako malá jsem se chtěla podělit o své DIY nápady na výrobu jednoduchých dekorací do pokoje (obrazy, nádoby na psací potřeby, malované kameny, renovaci starého stolu…) Nyní jsem o něco zjednodušila styl, z dekorací občas namaluji nějaký obraz nebo decentně vystavím nějakou miniaturu.

Škola a práce – Ačkoli jsem na střední docela řešila známky, o škole mě psát ani nenapadlo (asi mi nepřišla nijak neobvyklá). Změna přišla s informatikou, hledala jsem příběhy holek z IT…

Pro děti a mládež – Od malička jsem se snažila pochopit dospělé, teď se opět snažím chápat děti… : D

Knihy – V minulosti jsem o knihách moc nepsala, přestože jsem kromě povinné literatury četla „vztahové“ knihy (např. S nikým nechodím a nejsem cvok, Zádrhele lásky, Pět jazyků lásky…) Je ale pravda, že od minulého roku jsem přečetla asi více volnočasových knih než za několik let. Možná právě proto knižní tipy na blogu představují jedno z nejčastějších témat.

Víra – Od začátku jsem se snažila přispívat v souladu se svou vírou v Boha a křesťanskými hodnotami. Nyní přemýšlím, zda to jde přes témata osobního rozvoje vůbec poznat. Prosím tedy, zmíněné „osobněrozvojové“ tipy berte jako pomůcky nikoli jako zdroje štěstí/radosti/spásy…


Děkuji vám všem, kteří sem občas zavítáte. Mějte se krásně. : )